Haber Detayı
22 Ocak 2019 - Salı 23:19
 
BAŞKAN ÇINGIRAK'TAN 2. DÖNEM İÇİN VİZYON PROJELER
AFYON Haberi5 yıllık belediye başkanlığı döneminde Kocatepe (Büyükkalecik) beldesinin çehresini değiştiren belediye başkanı Mustafa Çıngırak, 2. dönemi olan ustalık dönemine vizyon projelerle geliyor.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık basın toplantısında konuşan Merkez İlçe Başkanı Fahri Fevzi Kartal, “31 Mart yerel seçimler nedeniyle saha da çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Milliyetçi Hareketin iktidara giden büyük yürüyüşünde en önemli basamaklarda biri olarak gördüğümüz yerel de kazanacağımız zaferin çalışmaları noktasında Afyon da gerek merkezimizde gerek merkeze bağlı 14 beldemizde en yoğun çalışan siyasi parti olarak sürekli sahadayız” dedi.

“5 YILDA BELDENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİK”
30 Mart 2014 yılında göreve gelmeden önce taahhüt etmiş olduğu seçim beyannamesinin tamamına yakınını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Kocatepe (Büyükkalecik) Belediye Başkanı Mustafa Çıngırak, 5 yılda beldenin çehresini değiştirdiklerini söyledi. 5 yıllık başkanlığı döneminde beldeye yaptığı önemli çalışmaları anlatan Başkan Çıngırak, başkanlık görevine seçildiğinde ilk iş olarak belediye binasını restore ederek beldeye yakışır bir belediye hizmet binası kazandırdıklarını ifade etti. Belde merkez içinde bulunan sit ve milli park alanının kaldırılmasıyla birlikte belde halkının rahatça ev yapabilmelerinin de önünü açtıklarını belirten Başkan Çıngırak,  “Bir başka büyük problemimiz olan arsenikli içme suyu sorununu bitirmek için kollarımızı sıvadık. Beldemize yaklaşık 7 km mesafede bulunan Çıngıraklı yaylasındaki doğal kaynak suyuna yöneldik. Laboratuar testlerinde buradaki suyun PH değerinin oldukça yüksek olduğunu öğrendik. Debisinin de oldukça güçlü olduğu ölçülen bu güzel doğal kaynak suyunu halkımızın hizmetine sunmak için çalışmalarımıza başladık ve 1 yıl gibi kısa bir sürede bu suyu halkımızın hizmetine sunduk. Yine artan nüfusumuzun gereği yeni bir okul ihtiyacımız vardı. Belediyemize ait ve beldemizin en değerli yerinden bulunan 4 bin m2 arsayı satıp belediyeye gelir etmek yerine geleceğimizin mimarı olacak olan çocuklarımıza okul yapılması için Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettik ve çok şükür beldemize 12 derslik yeni bir okul kazandırdık. Belediye imkanlarıyla cadde ve sokaklarımı kilitli parke ile kapladık. Yine Antalya yolu üzerinden beldemiz sınırlarında bulunan Kocatepe anıtını ziyarete gelen misafirlerimizin daha konforlu ve güvenli ulaşım sağlamaları hem de yol güzergahında bulunan yayla evlerimizin bu imkandan faydalanabilmesi amacıyla Serban – Kocatepe arasının kilitli parke taşı ile kaplanmasına ve 3.17 milyon liralık yatırımı beldemize kazandırmaya vesile olduk” dedi. 

“ARAÇ PARKURUNU GENİŞLETTİK”
Belediyenin araç parkurunu da genişlettiklerini söyleyen Başkan Çıngırak, “Belediyemiz bünyesine dönemimizde 1 adet kırıcılı ekskavatör kazandırarak beldede oluşan iş makinası ihtiyacını büyük ölçüde sona erdirdik. Yine ekskavatörümüze ilaveten 1 adet beko loder olarak bilinen kepçe alarak belediyemiz araç envanterine dahil ettik.  Özellikle hafriyat ve nakliyat işerlinde mutlak ihtiyacımız olan damperli kamyonu yine bizim dönemimizde belediyemiz envanterine dahil ettik, bununla da yetinmedik 1 adet daha kırk ayak diye tabir edilen damperli havuz kasa kamyoneti alarak halkımızın hizmetine sunduk. Göreve geldiğimiz günden bu yana beldemizin ihtiyacı olduğunu bildiğimiz cenaze nakil aracını belediyemiz bütçesine dokunmadan hibe yoluyla beldemize kazandırdık. Belediyemize ait taşımacılık şirketi bünyesinde bulunan otobüs filomuza 1 adet sıfır km yolcu minibüsü alarak dahil ettik. 2014 yılı seçim çalışmaları esnasında halkımıza verdiğimiz söz üzere bünyesinde oto gaz, benzin ve mazot bulunduran aynı zamanda kantarı olan petrol istasyonunu beldemize kazandırmış olduk. Bu büyük hizmet ile belde halkımızın uzun süredir ihtiyaç duyduğu petrol istasyonu ve kantar taleplerini karşılamış olduk” diye konuştu.

BAŞKAN ÇINGIRAK MİLLETVEKİLİ TAYTAK’A TEŞEKKÜR ETTİ
MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın girişimleriyle belde halkını ecrimisil ücretinde de kurtaracaklarından bahseden Başkan Çıngırak, belde halkı adına milletvekili Mehmet Taytak’a teşekkür etti. Başkan Çıngırak, “Bizim beldemizin kanayan bir büyük yarası daha var. Maalesef ki vatandaşımızın esasen dedelerinden babalarından miras kalan fakat tapuları bulunmayan tarım arazileri 2006-2007 yıllarından beldemizden geçen kadastro sonucu Maliye Hazinesi adına tescil edilmiştir. O günden bu yana belde halkımız gerçekte sahibi oldukları tarım arazilerinin tapularını alamadıkları gibi üzerine birde Milli Emlak Müdürlüğü tarafından kendilerine gönderilen Ecrimisil ücretleri ile mağduriyet üzerine mağduriyet yaşamışlardır. Biz bu vahim durumu ortadan kaldırmak için çalmadık kapı varmadık makam bırakmadık, nitekim sorunun çözüme kavuşması için valilik makamından ilgili kurumlarla birlikte Sayın Valimizin huzurunda toplantı talep ettik 13.06.2018 tarihinde bu toplantı gerçekleşti ve toplantımızın neticesinde bu sorunun yalnızca T.B.M.M’den çıkacak bir yasa düzenlemesi ile olacağı hususunda karara varıldı. Ve toplantı bu karar üzere tutanakla imza altına alındı biz o tutanak ile Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekilimiz Sayın Mehmet TAYTAK beye durumu ilettik. Kendilerine buradan belde halkım ve şahsım adına bir kez daha teşekkür ediyorum, bizim sorunumuzu Meclis Başkanlığı’na verdiği kanun değişikliği teklifi ile Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıdı. Şuanda yasa değişikliği teklifi biri ana biri tali olma üzere iki farklı komisyonda görüşülmek üzere sevk edilmiş durumda. İnşallah komisyonlardan çıktıktan sonra Meclis Genel Kurulunda yapılacak oylamada onay alması durumunda belde sakinlerimizi hem Ecrimisil derdinden kurtarmış olacağız hem de kendilerine ata yadigarı olarak kalmış olan tarım arazilerinin tapularına kavuşturmuş olacağız” dedi.

“DEVLET BAHÇELİ HİSAR PARKI BİTMEK ÜZERE”
Devlet Bahçeli Hisar Parkı’nın yüzde 80’inin tamamlandığını söyleyen Başkan Çıngırak, “Beldemizde yaşayan vatandaşlarımızın en çok yakındığı konulardan biriside aileleri ile oturup piknik yapabilecekleri ve dışarıdan gelen misafirlerini ağırlayabilecekleri bir mekan bir aile parkı olmamasıydı. Şahsımın da çocukluktan beri hayali olan beldemizde hisar adıyla bildiğimiz muhite bir aile parkı yapılmasıydı. Ve yüce Rabbime şükürler olsun ki halkımızın isteği bizlerinde hayali yaptığımız ve sayın Liderimiz Devlet Bahçeli beyin ismini verdiğimiz Devlet Bahçeli Hisar parkımızın yüzde 80’i bitmiş durumda. İnşallah bahar aylarında kalan kısmı tamamlanarak halkımızın hizmetine girmiş olacak” dedi.
“TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJELER YAPACAĞIZ”
Yeni dönemde yapacağı projeleri de basın mensuplarıyla paylaşan Başkan Çıngırak, ustalık döneminde vizyon projeler yapacaklarını ifade etti. Yapacakları projelerle Beldeyi gerek Afyonkarahisar’da gerekse Türkiye genelinde örnek gösterilen belde olarak zirveye taşıyacaklarını söyledi. Önümüzdeki dönem ilk icraat olarak gençlere halı saha yapacağını söyleyen Başkan Çıngırak, “Projeleri tamamlanmış olan atık arıtma tesisi ile beldemizin kanalizasyon giderleri arıtılarak dere sularına ve yeraltı sularına karışması engellenecek ve tarımsal sulamada kullanıma hazır hale gelecektir. Beldemizde hali hazırda bulunan eskimiş olan ve bazı sokaklarda bulunmayan kanalizasyon hattı tamamen yenilenerek hat olmayan sokaklara hat döşenerek bu bölgelerdeki mağduriyet giderilecektir. Projesi tamamlanmış olan kanalizasyon hattı yenileme çalışmaları 2019 yılında başlayacaktır. Belediyemize ait taşımacılık şirketi bünyesinde bulunan eski otobüslerimizi tamamen yenileyip halkımızın daha konforlu ve daha güvenli ulaşım hizmeti almasını sağlayacağız” dedi.

“HAYVANCILIK ŞAHLANACAK”
Organize hayvancılık projesi ile beldenin şahlanacağını söyleyen Başkan Çıngırak, “Belde halkımızın en büyük gelir kaynaklarından olan hayvancılık önümüzdeki dönemde yaptığımız projelerle şahlanacak. Tamamen modern hayvancılık yapılması üzere kurulacak olan organize hayvancılık sahasında halkımıza en küçüğü bin m2 olacak şekilde arsalar tahsis edilecek tüm besihane atıkları organik gübre üretimi amacıyla tek bir kanalla toplanıp değerlendirilirken halkımızın hayvancılıkta tüm teknolojik imkanlardan faydalanması sağlanacak. Beldemizde üretilen sütleri belediyemiz şirketi bünyesinde kuracağımız süt toplama hizmeti ile mandıramız bünyesinde değerlendirerek gerçek değerinde ve nakit olarak halkımızdan alacağız. Kasabamızda kurban bayramları öncesi belirli günlerde kurmayı planladığımız hayvan pazarı ile halkımızın kurbanlık hayvanlarını daha değerli ve yerinde satmasını hedeflemekteyiz. Ayrıca kurulacak olan hayvan pazarımız tamamen ücretsiz olacak ve Afyonkarahisar genelinde tüm tanıtım ve reklamı belediyemizce yapılacaktır” dedi.
“KOCATEPE’Yİ CANLANDIRACAĞIZ”
MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya ile birlikte Kocatepe’yi canlandıracak olan projenin çalışmalarına başladıklarını söyleyen Başkan çıngırak,  Kocatepe anıt bölgesine muazzam bir tanıtım ve sosyal tesis binası yapacaklarını belirtti. Başkan Çıngırak,  “Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız ve dönemin Valisi sayın Aziz Yıldırım’dan söz aldığımız Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü tarafından  Kocatepe anıtlar bölgesine muazzam bir sosyal tesis ve tanıtım binası yapılacak olup  hem halkımızın hemde gelen misafirlerimizin istifadesine sunulacak. Ve yapılan bu tanıtım binası ile tarihimiz misafirlerimize daha iyi anlatılmış olacak. Hemde beldemiz halkı için istihdam kapısı olacak” dedi.

*** YENİ DÖNEM PROJELERİMİZ ***

İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM HALKIMIZIN YENİDEN TEVECCÜHÜ İLE GÖREVE GELDİĞİMİZDE YAPACAĞIMIZ PROJELERLE BELDEMİZİ GEREK AFYONKARAHİSAR’DA  GEREKSE TÜRKİYE GENELİNDE ÖRNEK GÖSTERİLEN BELDE OLARAK ZİRVEYE TAŞIYACAĞIZ

1.HALI SAHA PROJESİ

* BİZİM 2014 YILI YEREL SEÇİMLERİ ÖNCESİ SÖZÜNÜ VERİP YAPAMADIĞIMIZ TEK PROJE HALI SAHA PROJEMİZ OLMUŞTUR. BUNUN NEDENİ İSE KAPALI OLARAK İSTEDİĞİMİZ HALI SAHAMIZIN SPOR TOTO DAİRE BAŞKANLIĞI TARAFINDAN FİNANSE EDİLEREK BELEDİYEMİZİN KASASINDAN TEK KURUŞ ÇIKMADAN BELDEMİZE KAZANDIRMAKTI, PROJEMİZİN TAMAMLANARAK VE SPOR TOTO DAİRE BAŞKANLIĞINA TESLİM EDİLMİŞ OLMASINA RAĞMEN, VE BAZI SİYASİLERDEN BU KONUDA SÖZ ALMAMIZA RAĞMEN YAKLAŞIK 3 YILDIR  YAPILMADI VE SÖZ VERİLDİĞİ İÇİN DE YAPMAMIZDA ENGELLENMİŞ OLDU. FAKAT İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM İLK İCRAATIMIZ OLARAK GENÇLERİMİZE HALI SAHAMIZI YAPACAĞIM HEMDE BURADAN KENDİLERİNE EN GEÇ 26 AĞUSTOSA KADAR TAMAMLAYIP AÇMA SÖZÜ VERİYORUM. ÜSTELİK İLK YIL ÜCRET ALINMAYACAĞINI TAMAMEN ÜCRETSİZ OLACAĞININDA MÜJDESİNİ VERİYORUM.

 

2.ATIK ARITMA TESİSİ                                                                                                        

* PROJELERİ TAMAMLANMIŞ OLANATIK ARITMA TESİSİ İLE BEDEMİZİNKANALİZASYON GİDERLERİ ARITILARAK DERE SULARINA VE YERATI SULARINA KARIŞMASIENGELLENECEK VE TARIMSAL SULAMADA KULLANIMA HAZIR HALE GELECEKTİR. BU PROJE BELDEMİZİN GELECEĞİNİ İLGİLENDİREN BİR PROJEDİR. BELDE HALKIMIZ BU PROJENİN FAYDALARINI UZUN YILLAR GÖRECEKLERDİR.

 

3.KANALİZASYON HATTI YENİLEMESİ

*BELDEMİZDE HALİ HAZIRDA BULUNAN ESKİMİŞ OLAN VE BAZI SOKAKLARDA BULUNMAYAN KANALİZASYON HATTI TAMAMEN YENİLENEREK HAT OLMAYAN SOKAKLARA HAT DÖŞENEREK BU BÖLGELERDEKİ MAĞDURİYET GİDERİLECEKTİR. PROJESİ TAMAMLANMIŞ OLAN KANALİZASYON HATTI YENİLEME ÇALIŞMALARI 2019 YILINDA BAŞLAYACAKTIR.

 

     4.OTOBÜS FİLOMUZUN YENİLENMESİ

* BELEDİYEMİZE AİT TAŞIMACILIK ŞİRKETİ BÜNYESİNDE BULUNAN ESKİ OTOBÜSLERİMİZİ TAMAMEN YENİLEYİPHALKIMIZIN DAHA KONFORLU VE DAHA GÜVENLİ ULAŞIM HİZMETİ ALMASINI SAĞLAYACAĞIZ.BÖYLECE BELEDİYEMİZİ DE AĞIR SANAYİ MASRAFLARINDAN KURTARMIŞ OLACAĞIZ.

 

 

 

5. BİR ADET PALETLİ KEPÇE ALIMI

*BELEDİYEMİZ BÜNYESİNE 2014 SEÇİMLERİ ÖNCESİNDE SÖZ VERDİĞİMİZ EKSKAVATÖRÜ DAHİL ETMEMİZE VE ÜZERİNE 1 ADET DAHA 0 KM KEPÇE ALMAMIZA RAĞMEN HALKIMIZIN YOĞUN TALEBİNE DAHA HIZLI CEVAP VEREBİLMEK ADINA ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE 1 ADET PALETLİ EKSKAVATÖR ALARAK HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ.

 

 

6.YENİ İMAR ALANLARININ AÇILIP ARSA İHTİYACININ KARŞILANMASI

*MÜLKİYETİ BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZDA OLANTOPLAMDA 215 BİN M2ARAZİMİZİ İMARA AÇARAK HALKIMIZIN ARSA İHTİYACINI TAMAMEN ORTADAN KALDIRACAĞIZ, İMARA AÇMA ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNEN ARSALARIMIZ 2019 YILINDA SATIŞA HAZIR OLMASI HEDEFLENMEKTEDİR.

 

     *  BELDEMİZİN YAYLALARININ BOL OLMASI  SEBEBİYLE HAYVANCILIK BELDEMİZ HALKININ BİRİNCİ GELİR KAYNAĞI DURUMUNDADIR. İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM BELEDİYE OLARAK BELDEMİZDE HAYVANCILIĞIN DAHA İYİ ŞARTLARDA VE DAHA İYİ  İMKANLARDA YAPILMASI İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ PROJELERİ UYGULAMAYA BAŞLAYACAĞIZ. BU PROJELERİMİZDEN BAZILARI ŞU ŞEKİLDE…

 

7ORGANİZE HAYVANCILIK PROJESİ

*BELDE HALKIMIZIN EN BÜYÜK GELİR KAYNAKLARINDAN OLAN HAYVANCILIK ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDEYAPTIĞIMIZ PROJELERLE ŞAHLANACAK. TAMAMEN MODERN HAYVANCILIK YAPILMASI ÜZERE KURULACAK OLAN ORGANİZE HAYVANCILIK SAHASINDA HALKIMIZA EN KÜÇÜĞÜBİN M2 OLACAK ŞEKİLDE ARSALAR TAHSİS EDİLECEK TÜM BESİHANE ATIKLARI ORGANİK GÜBRE ÜRETİMİ AMACIYLA TEK BİR KANALLA TOPLANIP DEĞERLENDİRİLİRKEN HALKIMIZIN HAYVANCILIKTA TÜM TEKNOLOJİK İMKANLARDAN FAYDALANMASI SAĞLANACAK.

 

 1.  MANDIRA KURULMASI VE SÜT TOPLAMA FAALİYETLERİ

*BELDEMİZDE YAPILAN HAYVANCILIK FAALİYETLERİNDE KARŞILAŞILAN EN BÜYÜK SORUNLARDAN BİRİ OLAN SÜTLERİN DEĞERİNDE ALINMAMASI VE NAKİT KARŞILIĞI DEĞİL GIDA KARŞILIĞI TOPLANMASI SORUNUNA SON VEREREK BELDEMİZDE ÜRETİLEN SÜTLERİ BELEDİYEMİZ ŞİRKETİ BÜNYESİNDE KURACAĞIMIZ SÜT TOPLAMA HİZMETİ İLE MANDIRAMIZ BÜNYESİNDE DEĞERLENDİREREK GERÇEK DEĞERİNDE VE NAKİT OLARAK HALKIMIZDAN ALACAĞIZ.

 

 

 

       9.KURBAN BAYRAMLARI ÖNCESİ HAYVAN PAZARI KURULMASI

*YAYLIM HAYVANCILIĞI YAPILAN NADİR BELDELERDEN OLAN KASABAMIZIN KEKİK OTLARIYLA BESLENEN VE BU SEBEPLE ÖZELLİKLE AFYONKARAHİSAR’DA KURBAN KESECEK VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ GÖRMEKTEDİR. KASABAMIZDA KURBAN BAYRAMLARI ÖNCESİ BELİRLİ GÜNLERDE KURMAYI PLANLADIĞIMIZ HAYVAN PAZARI İLE HALKIMIZIN KURBANLIK HAYVANLARINI DAHA DEĞERLİ VE YERİNDE SATMASINI HEDEFLEMEKTEYİZ. AYRICA KURULACAK OLAN AHAYVAN PAZARIMIZ TAMAMEN ÜCRETSİZ OLACAK VE AFYONKARAHİSAR GENELİNDE TÜM TANITIM VE REKLAMI BELEDİYEMİZCE YAPILACAKTIR.

 

 1. HİSAR MAHALLESİ YAYLA VE TARLA YOLLARININ GENİŞLETİLMESİ

*GEÇTİĞİMİZ YILLARDA PLANLADIĞIMIZFAKATKEPÇELERİMİZDEKİ YOĞUNLUK NEDENİYLE 2019 BAHAR AYLARINDA YAPMAYI PLANLADIĞIMIZ HİSAR MAHALLESİ TARLA VE YAYLA YOLLARINI TAMAMEN GENİŞLETİP HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ. ESKİ KEÇİYAYLA YOLU OLARAK BİLİNEN BAKIMSIZ KALMIŞ VE YER YER KAPANMIŞ OLAN YAYLA YOLUMUZU AÇARAK BÖLGE HALKININ HİZMETİNE SUNACAĞIZ.

    11.MALİYETİNE YEM VE KÜSPE SATIŞI İLE HAYVANCILIĞIN DESTEKLENMESİ

* YİNE KIYMETLİ BELDE HALKIMZIN HAYVANCILIK FAALİYETLERİ ESNASINDA KARŞILAŞTIĞI YÜKSEK FİYATLI YEM SORUNUNA BELEDİYE ŞİRKETİMİZ VASITASIYLA FABRİKADAN HALKA MALİYETİNE YEM,KEPEK,KÜSPE SATIŞI İLE SON VERECEĞİZ.AYRICA BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZ BÜNYESİNE 1 ADET VETERİNER HEKİM ALARAK ÜCRETSİZ MUAYENE HİZMETİ İLEBELDEMİZDE HAYVANCILIK YAPAN VATANDAŞLARIMZIN HİZMETİNDE OLACAĞIZ. GEREK İLİMİZDE GEREKESE ÇEVRE İLLERDE DÜZENLENEN TARIM VE HAYVANCILIK FUARLARINA ULAŞIMBELEDİYEMİZCE ÜCRETSİZ SAĞLANARAK HALKIMIZIN GELİŞEN TEKNOLOJİK SİSTEMLERDEN GERİ KALMAMASI SAĞLANACAK.

 

12. YAYLALARDA VE BAĞLARDA BULUNAN TOPLAM 95 EV VE AĞILA ELEKTRİK HATTI YAPIMI

*YAYLA HAYVANCILIĞINIÖZELLİKLE YAZ AYLARINDA SIK YAPILMASI SEBEBİYLE BÜYÜK ÖNEM ARZ EDEN YAYLA VE BAĞ EVLERİNE ELEKTRİK HATTI DÖŞENMESİ İÇİN ÇALIŞMALRIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR. EN SON SİT KURULUNDAN İZİN ALINMASI GEREKEN PROJEDE SİT KURULUNDANGEREKLİ RESMİ İZİN ALINMIŞ VE TEDAŞ YETKİLİLİERİNE SUNULMUŞTUR.

 

 

 

 

 

 

 

 1. YAPIMI DEVAM EDEN YENİ DÜĞÜN SALONUNUN TAMAMLANMASI

*BELDEMİZİN BÜYÜK BİR EKSİĞİ OLAN DÜĞÜN SALONU İHTİYACINI KARŞILAMAK ÜZERE BELEDİYEMİZE AİT EN DEĞERLİ ARSALARIMIZI SATMAK YERİNE DÜĞÜN SALONU YAPIMI İÇİN AYIRDIK. YAPTIRDIĞIMIZ MUAZZAM PROJE İLE YAPIMI DEVAM ETMEKTE OLAN YENİ DÜĞÜN SALONUMUZU 2019 YILI İÇİNDE HALKIMIZIN HİZMETİNE ÜCRETSİZ OLARAK SUNACAĞIZ. AYRICA BELEDİYE BİNAMIZIN ARKASINDA BULUNAN ESKİ DÜĞÜN SALONUMUZU YAKLAŞIK 2 KAT GENİŞLETEREK İÇ RESTORASYONU İLE YEP YENİ BİR DÜĞÜN SALONU HALİNE GETİREREK YİNE ÜCRETSİZ OLARAK HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ.

14. MAHALLE FIRINLARIMIZIN RESTORASYONU VE HER FIRINA 1 HAMUR YOĞURMA MAKİNASI

*YİNE BELDEMİZDE ÇOKÇA BULUNAN VE HANIM KARDEŞLERİMİZİN UĞRAK NOKTASI OLAN MAHALLE FIRINLARIMIZI YENİLEYECEK ELEKTRİK OLMAYAN FIRINLARIMIZA ELEKTRİK ABONELİĞİ SU ABONELİĞİ ALINACAK VE HER FIRINIMIZA 1 ADETHAMR YOĞURMA MAKİNESİ HEDİYE EDİLECEK.

 

15.YENİ KABRİSTANIMIZIN ÇEVRE DUVALARININ BETON DUVARLA ÇEVRİLMESİ

BİZİM DÖNEMİMİZDE GEREKEN HİZMETİ VE DEĞERİ GÖREN BELDE MEZARLIĞIMIZA GÖREVE GELDİĞİMİZ GÜNDEN BU GÜNE ŞADIRVAN WC ÖN ÇEVRE DUVARI DEMİR SÜRGÜLÜ KAPILAR VE MEZARLIK İÇ YOLLARININ TAMAMEN KİLİTLİ PARKE TAŞI KAPLAMASINDAN SONRA ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE ÇEVRE DUVARI BETON DUVAR İLE TAMAMEN ÇEVRİLECEK.

       16.                  ŞEHİTLİK KARŞISINA YEREL ÜRÜNLER SATIŞ STANDI

*BELDEMİZİN GİRİŞİNDE BULUNAN ŞEHİTLİĞİMİZİN KARŞISINDKİ GENİŞ KALDIRIMAEN AZ 5 ADET YEREL ÜRÜNLER SATIŞ STANDI KOYULACAK VE HEM KOCATEPE ‘YE ZİYARETE GELEN BİNLERCE MİSAFİRE HİZMET EDECEK HEMDE YEREL ÜRÜNLER SATARAK HALKIMIZINGELİR ELDE ETMELERİ SAĞLANACAK.

 

 1.               BELDE SAKİNLERİMİZE YÖNELİK ÜCRETSİZ  İSTANBUL-ÇANAKKALE GEZİLERİ

*DÖNEMİMİZDE 1. SİNİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ KONYA MEVLANA GEZİMİZE 180 HANIM KARDEŞİMİZLE İŞTİRAK ETTİK. TAMAMEN ÜCRETSİZ OLARAK DÜZENLEDİĞİMİZ GEZİMİZİN TÜM MASRAFLARI BELEDİYEMİZCE KARŞILANDI. İNŞALLAHÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE ÜCRETSİZ İSTANBUL VE ÇANAKKALE GEZİLERİ DÜZENLEYEREK SOSYAL BELEDİYECİLİK HİZMETİNİ DEVAM ETTİRECEĞİZ.

 

 

 

 

 

 

 1. KIŞLACIK KÖPRÜSÜNÜN YENİLENEREK GENİŞLETİLMESİ

*SAYIN ESKİ BAKANIMIZIN SÖZ VERDİĞİ FAKAT HALEN GERÇEKLEŞMEYEN KIŞLACIK KÖPRÜMÜZÜN YENİLENİP GENİŞLETİLMESİ İÇİN GİRİŞİMLERİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR İNŞALLAH YAKIN ZAMANDA İL ÖZEL İDARESİ ARACILIĞI İLE İLE YENİ KÖPRÜMÜZÜN İNŞAASI BAŞLANACAK BUNUN MÜJDESİNİDE BURDAN SAYIN HALKIMA VERMİŞ OLALIM.

 

 1. GÜNEŞ ENERJİ TARLASI KURULARAK BELEDİYEMİZE GELİR SAĞLANMASI

*2014 YILINDAN BU YANA ADIM ADIM TAKİP ETTİĞİMİZ VE SON AŞAMALARINA GELİNİN(GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ ) TARLASI KURULMASI İÇİN TÜM PROJELERİMİZ TAMAMLANMIŞ OLUP YAKIN ZAMANDA BELDEMİZE KURULCAK TESİS HEM İSTİHTAM KAPISI OLACAK HEMDE ÜRETECEĞİ ELEKTİRİK İLE BELEDİYEMİZE GELİR SAĞLAYACAKTIR.

20.                  KIZILTOPRAK ŞEHİT AHMET ÇAKIR PARKI RESTORASYONU

* PROJESİNİ HAZIRLADIĞIMIZ VE 2019-2024 PLANLARI ARASINA ALDIĞIMIZKIZILTOPRAK MESİRE ALANI RESTORASYONU VEHİZMET BİNASI İLE HALKIMIZA YEPYENİ BİR MESİRE VE DİNLENME ALANI SUNACAĞIZ

21.   ORMAN SINIRLARINDA KALAN 82 ADET TARLA VE EV İÇİN YENİDEN ORMAN KADASTRO ÇALIŞMASI

*BELDEMİZDEN GEÇENORMAN KADASTROSU İLETARLALARI VE EVLERİ ORMAN ALANINDA KALMIŞ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTE OLUP ORMAN SINIRINDA KALAN 82 ADET TAŞINMAZI GELECEK YENİ KADASTRO İLEMAĞDUR OLAN HALKIMIZA TAPU TESCİLİNİ SAĞLAYACAĞIZ.

 

 1. KOCATEPE ANIT BÖLGESİNE MUAZZAM BİR TANITIM VE SOSYAL TESİS BİNASI YAPILMASI

* UZUN ZAMANDIR ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞIMIZ VE DÖNEMİN VALİSİ SAYIN AZİZ YILDIRIMDAN SÖZ ALDIĞIMIZ DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR 5. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN KOCATEPE ANITLAR BÖLGESİNE MUAZZAM BİR SOSYAL TESİS VE TANITIM BİNASI YAPILACAK OLUPHEM HALKIMIZIN HEMDE GELEN MİSAFİRLERİMİZİN İSTİFADESİNE SUNULACAK.VE YAPILAN BU TANITIM BİNASI İLE TARİHİMİZ MİSAFİRLERİMİZE DAHA İYİ ANLATILMIŞ OLACAK. HEMDE BELDEMİZ HALKI İÇİN İSTİHDAM KAPISI OLACAK.

 1. HER MAHALLEYE ÇOCUKLAR İÇİN OYUN PARKI

*GEÇTİĞİMİZ DÖNEMDE BELDEMİZ ÇOCUKLARI İÇİN HER OKULA 1 OYUN PARKI KURDUK İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM TÜM MAHALLELERİMİZE BİREROYUN GRUBU KURARAKÇOCUKLARIMIZA EĞLENCE VE OYUN ALANLARI OLUŞTURACAĞIZ.

 

 

 

24. İNŞALLAH YİNE YENİ DÖNEM PROJELERMİZ ARASINDA BELEDİYE BÜNYESİNDE AÇACAĞIMIZ SOSYAL HİZMETLER BİRİMİ İLE BELDE HALKIMIZIN CENAZE İŞLERİNDEN, DÜĞÜNLERİNE, YENİ DOĞAN BEBEKLERİMİZDEN ASKERE UĞURLAMA ŞENLİKLERİNE,HASTA HİZMETLERİNDEN GIDA BANKASINA VE YARDIMA MUHTAÇ YAŞLILARIMIZIN EVLERİNE GÖTÜRECEĞİMİZ VEFA HİZMETLERİNE KADAR BİR ÇOK SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ KURULACAK OLAN  SOSYAL HİZMETLER BİRİMİZ ARACILIĞI İLE HAYAT BULACAK. BU PROJELERİMİZDEN KISACA BAHSETMEK  İSTERİM.

ASKER UĞURLAMA HİZMETLERİMİZ İLE BELDEMİZDEN ASKERE GİDECEK GENÇLERİMİZE GEREKEN DESTEK VERİLMEYE DEVAM EDİLECEK.

*VATANİ GÖREVİNİ YAPMAK ÜZERE ASKERE GİDEN GENÇLERİMİZ HER YIL OLDUĞU GİBİ ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE YİNE GEREKEN MADDİ VE MANEVİ DESTEK VERİLMEYE DEVAM EDİLECEK.

EŞYA VE GIDA BANKASI KURULARAK YARDIM BAĞIŞ VE YARDIM YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZA  BAĞIŞ VE YARDIM YAPMA, YARDIMA MUHTAÇ KARŞLERİMİZİNDE ÜCRETSİZ İHTİYAÇLARINI KARŞILANMASI SAĞLANACAK.

KURULACAK OLAN EŞYA VE GIDA BANKASI İLE BELDEMİZDE YAŞAYAN YARDIMA MUHTAÇ KARDEŞLERİMİZE YARDIM YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ BU BİRİME BAĞIŞ VE YARDIMLARINI YAPABİLECEK YİNE İHTİYAÇ SAHİBİ KARDEŞLERİMİZ BURADAN ÜCRETSİZ OLARAK FAYDALANABİLECEKLER.

 

HASTA HİZMETLERİ İLE BELDEMİZDE DURUMU OLMAYAN  VATANDAŞLARIMIZIN HASTANEYE ULAŞIM VE RESMİ İŞLEMLERİ BELEDİYEMİZCE KARŞILANACAK.

* BAŞTA YAŞLI VE YARDIMA MUHTAÇ VATANDAŞLARIMIZ OLMAK ÜZERE BELDE SAKİNLERİMİZİN HASTANEULAŞIMLARI VE TÜM HASTANE MASRAFLARI BELEDİYEMİZCE KARŞILANACAK.

HAYIRLI OLSUN HİZMETİ İLE BELDEMİZDE YENİ EVLENECEK GENÇLERİMİZE HER İKİ DÜĞÜN SALONUMUZUDA ÜCRET ALMADAN TAHSİS EDİLECEK.

* BELEDİYE OLARAK ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM EVLENEN GENÇLERİMİZ HAYIRLI OLSUN HEDİYESİ OLARAK BELEDİYE DÜĞÜN SALONLARINDAN KİRA ÜCRETİ ALINMAYACAK TAMAMEN ÜCRETSİZ OLARAK HER İKİ DÜĞÜN SALONUNDAN DA FAYDANILMASI SAĞLANACAK.BU MÜJDEYİDE BURADAN BELDE HALKIMIZA VERMİŞ OLALIM.

HOŞGELDİN BEBEK HİZMETİ İLE YENİ DOĞAN YAVRULARIMIZA İLK İHTİYAÇLARININ ÜCRETSİZ VERİLMESİ.

* BELEDİYEMİZ BÜNYESİNDE KURULACAK OLAN SOSYAL HİZMETLER BİRİMİ BELDEMİZE KAYITLI YENİ DOĞAN TÜM BEBEKLERİMİZİN AİLESİNE ÜCRETSİZ OLARAK İÇİNDE BEBEK BEZİNDEN BİBERONA BİRÇOK İLK İHTİYAÇ MALZEMELERİNİN BULUNDUĞU  HOŞGELDİN BEBEK PAKETİ HEDİYE EDİLECEK.

CENAZE HİZMETLERİ İLE VEFAT EDEN VATANDAŞIMIZIN EVİNE YAKIN TAZİYE ÇADIRI VE  YEMEK İKRAMI.

* BELDEMİZ SAKİNLERİNDEN VEFAT EDEN KİMSELERİN EVLERİNE BELEDİYEMİZCE TAZİYE ÇADIRI KURULACAK VE GELEN MİSAFİRLERE İKRAM EDİLMEK ÜZERE BELEDİYEMİZCE EN AZ 100 ADET PİDE VE AYRAN ÜCRETSİZ OLARAK GÖNDERİLECEK.

VEFA HİZMETLERİ İLE BELDEMİZDE  İKAMET EDEN BAKIMA MUHTAÇ  YAŞLILARIMIZIN EV TEMİZLİKLERİ VE BADANALARININ YAPILMASI.

* BELDEMİZDE İKAMAET EDEN ELLERİ ÖPÜLESİ BÜYÜKLERİMİZDEN İHTİYAÇ SAHİBİ OLANLARIN EVLERİNİN TEMİZLENMESİ VE HER TÜRLÜ GIDA GİYİM VE YAKACAK MALZEMESİ İHTİYAÇLARI BELEDİYEMİZ SOSYAL HİZMETLER BİRİMİNCE TESPİT EDİLİP KARŞILANACAK.

 

 1. BAHÇEDERESİ VE BELDE GİRİŞİNDE Kİ DERELERİN DERE ISLAHLARI YAPILACAK.

*YAKLAŞIK 2 YILDIR ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞIMIZ VE PROJELENDİRME AŞAMASINDA OLAN BAHÇEDERESİ VE HAYIRGİLİN DERELERİN DERE ISLAHLARI VE TAŞKIN KORUMALARI ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE YAPILACAK.BURALARDA İKAMET EDEN KARDEŞLERİMİZ ÖZELLİKLE SEL BASKINLARINA KARŞI DAHA GÜVENDE OLMUŞ OLACAKLAR.

 

 1. MAMARI YAYLASINDAKİ SU KASABA HALKININ HİZMETİNE GİRECEK.

* MAMARI YAYLASINDA BULUNAN SUYU BELEDİYEMİZ ADINA BEDELSİZ OLARAK TAHSİSİSNİ SAĞLADIK İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDEBU SUYU BELDE HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ.

 

 1. BELDE ÇEVRESİNDE BULUNAN BAHÇE YOLLARINA KİLİTLİ PARKE TAŞI YAPILACAK

*BELDEMİZ ÇEVRESİNDE BULUNAN ÖZELLİKLE ÖRENBÖĞET VE HARMAN CİVARINDAKİ BAHÇELERİN YOLLARI KİLİTLİ PARKE TAŞI OLARAK VATANDAŞIMIZIN ÇAMURVE TOZ DERDİNDEN KURTARACAĞIZ.

 

     28. CENAZE YIKAMA VE MORG ARACI.

BELEDİYEMİZ KAMYONLARINDAN 1 TANESİ ŞU ANDA  KAYSERİ’DE RESTORASYONU YAPILARAK  SON SİTEM CENAZE YIKAMA VE  MORGU OLARAK ÇOK YAKINDA HALKIMIZIN HİZMETİNE GİRECEK.

 

Kaynak: Editör: afyonhaberci
 
Etiketler: BAŞKAN, ÇINGIRAK'TAN, 2., DÖNEM, İÇİN, VİZYON, PROJELER,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Sivasspor
27
0
2
3
8
13
2
İstanbul Başakşehir
25
0
2
4
7
13
3
Beşiktaş
24
0
3
3
7
13
4
Trabzonspor
23
0
2
5
6
13
5
Alanyaspor
22
0
3
4
6
13
6
Fenerbahçe
22
0
3
4
6
13
7
Yeni Malatyaspor
20
0
3
5
5
13
8
Galatasaray
20
0
3
5
5
13
9
Çaykur Rizespor
17
0
6
2
5
13
10
Göztepe
17
0
4
5
4
13
11
Denizlispor
17
0
6
2
5
13
12
Gaziantep FK
16
0
5
4
4
13
13
Gençlerbirliği
14
0
5
5
3
13
14
Konyaspor
13
0
6
4
3
13
15
Kasımpaşa
12
0
7
3
3
13
16
Antalyaspor
12
0
7
3
3
13
17
MKE Ankaragücü
9
0
8
3
2
13
18
Kayserispor
7
0
8
4
1
13
Özlü Sözler
"Ya yıldızların Her biri bir mühendistir veya onları yapan bir mühendis vardır!.."


Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 3
Haber Yazılımı